ADAPTATION OF REPORTING SYSTEM IN CONNECTION WITH THE ENERGY MARKET REFORM FOR DTEK GRIDS
Адаптація системи звітності в зв'язку з реформою енергоринку для ДТЕК Мережі
Країна
Україна
Галузь
Енергетична
Тривалість
2 роки
Замовник
ДТЕК Дніпровські електромережі
Рік
2020
Цілі проєкту

Головною передумовою для ініціації проекту є державна реформа енергоринку, перший етап якої стартував 01.01.2019 відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії".

Мета проекту - реалізувати зміни, передбачені постановами і нормативно-правовими актами, прийнятими для реалізації Закону Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕ).

Опис проекту

Суть прийнятих змін полягає в поділі функції розподілу електроенергії та функції виробництва, передачі та постачання електроенергії.

В результаті змін, енергопослуги клієнтам надають дві різні компанії - оператор систем розподілу (ДТЕК Дніпровські електромережі) і компанія-постачальник.

Ці зміни спричинили за собою необхідність повністю переглянути систему звітності Замовника проекту, компанії-постачальника Дніпровські енергетичні послуги.

Виникла необхідність:

 1. Повністю виключити з системи дані з постачання електроенергії, зберігши при цьому історичні дані щодо розподілу
 2. Привести всі звітні форми у відповідність з новими вимогами
 3. Актуалізувати рольову модель

Для реалізації бізнес-вимог в ході проекту було створено понад 41 звітних форм, які дозволяють на щоденній і щомісячній основі формувати наступну інформацію для побутових і юридичних користувачів електроенергії:

 • Обсяг споживання електроенергії
 • Аналіз платежів і дебіторської заборгованості, формування оборотно-сальдової відомості
 • Показання приладів обліків
 • Дані про прилад (тех.характеристики, місця підключення лічильників і тд)
 • Баланси електромережі
 • Формування завдань для проведення перевірок показань обладнання (інспекції)
 • Законодавчо встановлена ​​звітність для Національної комісії регулювання електроенергії (НКРЕ) і Міністерства енергетики України
Ключові фактори проєкту

Слід окремо відзначити організаційний обсяг проекту, який охоплює виробничі підрозділи електричних мереж районного масштабу (РЕМ).

В ході проекту всі підрозділи Дніпровської області отримали актуалізовану систему звітності. Система звітності базується на даних білінгової системи SAP IS-U.

SAP IS-U - це галузеве рішення SAP для Енергетики. Інформаційна система, що підтримує такі функції як зчитування показань лічильників, управління даними лічильників, планування, виставляння рахунків, бухгалтерський облік, обслуговування клієнтів. Дозволяє відстежувати кілька напрямків даних:

 1. Обсяги спожитої енергії, як приватними домогосподарствами, так і юридичними особами.
 2. Фінансову інформацію по платежах за електроенергію: заборгованості, історію оплат, взаєморозрахунки (а також всю звітну документацію).
 3. Технічну інфраструктуру (дані по встановленому обладнанню, амортизації, геоточкам).
 4. Балансовий запас електроенергії у постачальника.

Завдяки успішній розробці системи звітності спеціалістами Айгенметод, ДТЕК Дніпровські Електромережі виконує вимоги регуляторів і своєчасно надає необхідну звітність контролюючим органам.  Компанія Айгенметод успішно зарекомендувала себе на ринку в якості експерта в області SAP для енергетичної промисловості і відзначена вендором найвищою нагородою - SAP Recognized Expertise в сфері Utilities.

У своєму відгуку Клієнт рекомендує компанію Айгенметод як надійного і професійного партнера і підкреслює якість наданих послуг і конструктивну взаємодію при реалізації проекту.

Бажаєте замовити схоже рішення?
Замовити