Для холдингу, як для компанії з великою кількістю юридичних осіб, важливо вчасно та прозоро аналізувати податкову ефективність підприємств. А для цього необхідно збирати дані податків з різних джерел, здійснювати їхнє планування та відслідковувати значення податкових коефіцієнтів. Тому основними цілями проєкту стали:
- автоматизація збору даних
- створення моделі даних для зберігання, планування та розрахунку податків
- будування аналітичних дашбордів
Холдинг має багато різноманітних ІТ-систем в своїй структурі, тому підчас проєкту важливо було дотримуватися прийнятої в компанії архітектури. Після визначення систем-джерел та опрацювання загального підходу було вирішено використати наступну архітектуру:
- SAP Analytics Cloud – основна система для проєкту (аналітика та планування)
- SAP HANA – центральна DWH
- Medoc, SAP ERP, 1C, Excel-файли – джерела даних
Викликом стала інтеграція з Medoc та завантаження даних декларацій та додатків до декларацій. Через надзвичайну безпеку серверів Medoc інтеграцію було організовано за допомогою файлів XML формату. З оглядом що ці файли мають складну структуру, було використано SAP Data Services. Цей інструмент дозволив завантажувати до DWH дані з будь-якого формату файлів.
Таким чином з систем-джерел збираються усі необхідні дані для аналізу по кожній окремій юридичній особі та в цілому по холдингу. А завдяки формам вводу користувачі збагачують завантажені дані специфічною податковою інформацією та плановими даними.
В ході проєкту було розроблено модель, в якій всі показники розраховуються «на льоту», без необхідності вручну запускати розрахунки. Тому дашборди та підсумкові звіти завжди відображають найбільш актуальну ситуацію, а процес відбувається із меншим залученням податкових менеджерів.
В результаті замовники отримали таку аналітичну звітність та дашборди:
- Податкові платежі
- ПДВ та податок на прибуток
- Податкові борги та переплати
- Зведений дашборд з ключовими показниками для планшету.
Одразу у звітах податкові менеджери коментують свої дані, щоб надати колегам пояснення та зробити дашборди максимально інформативними.
Підчас роботи над проєктом важливим було зберегти та наслідувати існуючу архітектуру, а також внести в неї необхідні доопрацювання.
З урахуванням наявності багатьох систем-джерел факторами успіху проєкту стали використання сучасної DWH SAP HANA, яка виступила буферною системою.
Тим часом хмарне рішення SAP Analytics Cloud надало функції планування та аналітики з user-friendly інтерфейсом. Це дозволило податковим менеджерам швидко залучитися до роботи в системі, а консультантам – оперативно масштабувати модель.
В результаті проєкту податкова функція отримала систему для оперативного та прозорого аналізу податкової ефективності в цілому на рівні Холдингу та окремо по кожній юридичної особи.
З початком продуктивної експлуатації з’являються нові ідеї, тож далі – більше!